Національно-патріотичне виховання в ліцеї



                                      ОБ'ЄДНАНІ УКРАЇНОЮ

      16 лютого - День Єднання, метою якого є показати згуртованість та єдність українців навколо спільної ідеї, як єдиного народу, який прагне жити в мирі.
     Учні та працівники ліцею не залишися осторонь, а прийняли активну участь у відзначенні свята.
        Напередодні в холі навчального закладу було вивішено національний прапор, оформлено святкову фотозону, для учнів проведено тематичні виховні години.
       Спільно з активом учнівського самоврядування було організовано флешмоб у підтримку єдності всього українського народу і нашої держави "Наші серця б'ються в ритмі України" та спільне виконання національного гімну.


День пам’яті Героїв Небесної Сотні – це нагадування про високу ціну нашої свободи і про цінності, за які ми воюємо.
                                                  В. Залужний

20 лютого вся країна вшановує памʼять Героїв Небесної Сотні. Для учнів ліцею було проведено урок-пам'яті "Небесна сотня - перші Герої російсько-української війни", який нагадав події тих важких днів. Здобувачі освіти переглянули відеоматеріал, присвячений подвигу учасників Революції Гідності, прослідкували хронологію подій на Майдані, прослухали інформацію про полеглих земляків та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.

Нормативно-правові документи з питань національно-патріотичного виховання

Наказ Міністерства освіти і науки України від 06.06.2022 № 527 «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641».

Лист МОН від 10.06.2022 № 1/6267-22 “Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України”

Наказ Міністерства освіти і науки України від 18.03.2019 № 369 «Про проведення експерименту всеукраїнського рівня з реалізації Програми «Нова українська школа» у поступі до цінностей» на базі закладів загальної середньої освіти Донецької, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської областей на 2018-2023 роки»

Лист Міністерства освіти і науки України від 07.02.2022 № 4/306-22 щодо відзначення щорічно, 20 лютого, в Україні Дня Героїв Небесної Сотні, відповідно до Указу Президента України № 69 від 11 лютого 2015 року

Указ Президента України Про Стратегію національно-патріотичного виховання

КОНЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ В СИСТЕМІ ОСВІТИ УКРАЇНИ

Закон України від 07.04.2015 № 25-38-1 "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті"
Закон України від 09.04.2015 № 315-УШ "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років"
Закон України від 06.03.2015 № 602-ІУ "Про державний гімн України"
- Закон України від 13.11.2014 № 871/2014 "Про День Соборності України"
Указ Президента України від 13.10.2015 № 580/2015 "Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки"
Указ Президента України від 12.06.2015 року № 334/2015 "Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді"
Указ Президента України від 13.11.2014 № 872 "Про День Гідності та Свободи"
Указ Президента України від 13.11.2014 № 871 "Про День Соборності України"
Указ Президента України від 14.10.2014 № 806 "Про день захисника України"
-  Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.07.2015 № 768 «Про національно-патріотичне виховання в системі освіти"
Наказ Міністерства освіти і науки України від 27.10.2014 № 1232 «Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді»
Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року
- Розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.01.2021 № 37-р «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2025 року»
- Постанова Кабінету Міністрів України від 10.2018 № 845 «Деякі питання дитячо-юнацького військово-патріотичного виховання».




Виховуємо патріотів






Сделано на Padlet


«На планеті усі діти в мирі й дружбі хочуть жити!»

Мир на землі — це дім і мама, й тато,
Й любові стільки — просто через край!
Це та земля, де щастя є багато
І в кожній хаті — хліба коровай.

21 вересня Україна разом з іншими країнами світу відзначає Міжнародний день миру. Наша держава протягом багатьох століть не раз відчувала, що таке війна. Багато українських родин зазнали втрат та горя. Сьогодення стало ще одним усвідомленням того болю, який завдає війна.
Саме цього дня в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів пройшов флешмоб, присвячений цьому дню. Учні школи утворили голуба, щоб таким чином підтвердити відданість ідеалам миру. В усьому світі символом миру вважається білий голуб. Така акція засвідчує прагнення підростаючого покоління жити в мирній країні!




"Небесна Сотня. На сторожі гідності"

З метою увічнення пам’яті про подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали життя під час Революції Гідності (листопад 2013 - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, 20 лютого в Україні встановлено День Героїв Небесної Сотні.

"Герої не вмирають" - перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні.


19 лютого в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів відбулись тематичні заходи про масові акції протесту в Україні, що відбувались протягом листопада 2013 року - лютого 2014 року. Учні облаштували «Стіну пам’яті» біля якої було проведено загальношкільну лінійку – реквієм. В бібліотеці Сергієнко Л.А. ознайомила школярів із книжкою українського поета Кості Оверченка «Майдану віщий грім», до якої увійшли вірші, народжені останніми трагічними подіями в Україні, а також поезії про минулу війну; презентація книги «У війні за Україну», де представлені спогади командирів батальйонів, які беруть участь у бойових діях в зоні проведення АТО, з революційною поезією Майдану кіровоградських поетів, збіркою «До барикад!» та переглянули відеоролик «Вічна пам’ять полеглим…». Пам'ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.











Україна
ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

НАКАЗ

        28. 01.2016 рік                                                                              №
с.Олександрівка
Про створення Центру
національно-патріотичного
виховання у школі

Відповідно  до розпорядження голови Олександрійцської  райдержадміністрації №531 – р від 21 грудня 2015 року «Про районний координаційний центр патріотичного виховання дітей та молоді», наказу відділу освіти № 28 від 27.01.2016 року «Про створення Центру національно-патріотичного виховання» та з метою виховання громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань Українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України як історичного минулого, так і захисників, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі із зовнішньою агресією

НАКАЗУЮ:
1.     Створити  на базі Олександрівської  ЗШ І-ІІІ ступенів Центр патріотичного виховання учнів.
2.     Затвердити склад Центру патріотичного виховання учнів (додається).
3.     Розробити план  роботи Центру та затвердити графік засідань.
4.     Контроль за виконання даного наказу покласти на заступника директора школи з виховної роботи Руденко О.М.


Директор школи                                Н.Глущенко


План роботи Центру патріотичного виховання

 Січень – березень

1.     Затвердження  плану роботи
2.     Організація та проведення  заходів присвячених 27 річниці виводу військ із Афганістану.
3.     Зустріч з учасниками АТО – випускниками школи.


Квітень -  червень

1.     Вшанування пам’яті Героя Радянського Союзу   О.Ю.Жежері.
2.     Спортивні змагання з волейболу на кубок  О.Ю.Жежері.
3.     Зустріч з випускниками  школи.

Липень – вересень

1.     Заходи до Дня прапора
2.     Святкова програма до Дня незалежності України.
3.     Участь у святкуванні дня  села

Жовтень –грудень

1.     Спортивні змагання «Козацькому роду нема переводу»
2.     Вшанування пам’яті жертв голодоморів «Запалимо свічку пам’яті» .




В учнів 4 класу пройшов урок мужності «Соборна мати – Україна, одна на всіх, як оберіг». Школярі дізналися про історію об’єднання українських земель, а разом з тим - українських традицій, звичаїв, мови, що мало велике історичне значення для українського народу.





Пам’ятка молодого громадянина України




1. Де б ти не був, з ким би ти не зустрічався, щоб не робив – пам’ятай, що ти вільний громадянин вільної держави України. Для її зміцнення і розвитку повинен кожним своїм кроком, словом і поглядом сприяти злагоді, порозумінню і розквіту своєї землі й народу. 

2. У своєму повсякденному житті неухильно дотримуйся загальноприйнятих християнських заповідей, які складають основу духовності української нації. 

3. Повсякчас сприяй відродженню духовних цінностей народу, постійно набувай ґрунтовних знань зі своєї історії, культури, традицій. 

4. У себе та в своїх близьких постійно виховуй такі риси як патріотизм, чесність, мужність, терпимість до недоліків товариша, наполегливість у їх усуненні, що вестиме до зближення, об’єднання людей, розвитку почуття родинності. 

5. Чесно і добросовісно трудись на благо зміцнення державності України.

6. Пам’ятай дні великих змагань за нашу соборність. Будь завжди готовим стати на захист цілісності української держави, її кордонів і народу, відчуй гордість від того, що ти є спадкоємцем боротьби за справу Володимирова тризуба і синьо-жовтого знамена.

7. Засуджуй байдужість, зраду державних інтересів України. 

8. Завжди дбайливо стався до державного і приватного майна, охороняй екологічне середовище, раціонально використовуй природні ресурси. 

9. Серцем відчуй єдність з державою, яка про тебе піклується і яку ти зміцнюєш.

ЗЕМЛЕ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКА - РІДНИЙ КРАЮ МІЙ!

     Традиційно 6-го грудня олександрійці відзначають знаменну дату – День визволення Олександрії від фашистських загарбників. 72 роки минуло з того часу, коли Радянська Армія здобула перемогу над окупантами і завоювала для нашого краю довгоочікуваний мир та свободу.
        Для учнів Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів було проведено виховний захід, присвячений Дню визволення Олександрійщини. Ведучі згадали страшні воєнні роки та героїчні подвиги радянських солдат, які ціною власного життя боронили і визволяли рідний край від окупантів.
          Звільнення Кіровоградської області розпочалося 3 жовтня 1943 року. Бої були важкими і затяжними. Противник не шкодував ні техніки, ні живої сили, завдаючи важкі втрати радянським військам.
       Олександрійсько-Знам’янська операція розпочалася 20 листопада 1943 року. Були звільнені села Ворошилівка, Червона Кам’янка, Куколівка, Андріївка, Степанівка, почався наступ на Олександрію. Жорстокі бої з ворогом тривали 10 довгих днів і, тільки 6-го грудня нашим військам вдалося повністю очистити Олександрію від загарбників.
Діти пригадали постать героя радянського союзу О. Жежері, жителя с. Олександрівка, який прославився бойовими подвигами за визволення Кіровоградщини, при форсуванні Південного Бугу і Дністра, на Сандомирському плацдармі. Особисто знищив 600 гітлерівців.
        Час невблаганний, і з кожним роком залишається все менше героїв, які воювали за Батьківщину. Ведучі назвали поіменно тих, хто здолав окупантів, пережив роки війни і продовжує брати участь у патріотичному вихованні молоді. Вшанували пам’ять загиблих і померлих воїнів-визволителів хвилиною мовчання, учасники заходу поклали квіти до місця поховання героїв.

                          
«Українська хустка»
Українцями звемося
І цим іменем гордимося.
Любим дуже свою родину,
Любим неньку Україну.
Такими словами розпочалося свято у 4 класі «Українська хустка». Школярі дізналися багато цікавого з історії виникнення хустки, призначення та традиціями пов’язаних з ними.  Учні підготували цікаві розповіді та вірші про хустини. Хлопці і дівчата вчилися запинати хустку і водили хоровод «Галя по садочку ходила».






З 14 по 18 вересня

у школі проходить Тиждень національно-патріотичного виховання

ПЛАН
проведення  Тижня 


ДАТА
ЗАХІД
ВІДПОВІДАЛЬНА ОСОБА
Понеділок
14 вересня

2015 року


Виховний захід
 «Святе, мов хліб, моє  рідне село!»



Артеменко О.Г.
Максименко А.С.

Вівторок

15 вересня

2015 року


Флешмоб  «Україна – це ми!»


Семиволос Н.В.
Палярус О.В.

Середа
 16 вересня

2015 року


День вишитої сорочки



Руденко О. М.
Семиволос Н.В.

Четвер
17 вересня

2015 року


Усний журнал  «Українська хустка»


Сергієнко Л. А.
Даценко І.Ф.


П’ятниця
18 вересня

2015 року



Концертна програма
«Моя Україна – вільна країна»


Руденко О. М.
Семиволос Н.В.


Наша Україно! Ми — твоя надія,
Ми — твоє майбутнє й заповітні мрії.
Будемо зростати, будемо мужніти,
На твоїх просторах жити і трудитись.
Щоб завжди цвіла ти вільна і єдина,
Синьоока ненько — рідна Україно!


 
Мій край чудовий — Україна!
Тут народились ти і я.
Тут над ставком верба й калина,
Чарівна пісня солов’я.

Все найдорожче в цілім світі,
Бо тут почався наш політ.
Цвітуть волошки сині в житі,
Звідсіль ведуть дороги в світ.




Живу я в гарному селі,
Куточку мальовничому.
Гудуть улітку тут джмелі,
А взимку гостей кличемо!





     В рамках національно – патріотичного виховання в школі проводяться виховні години, бесіди, темами яких є: святкування знаменних дат, ознайомлення з історією рідного краю, звичаями і традиціями українського народу, видатними людьми України тощо.
           Велику роботу у школі проводить шкільний музей та українська світлиця. Вони  є діючим центром національно-патріотичного виховання учнів. Тут зібрано багато матеріалів, які використовуються під час проведення виховних заходів у класах, відзначення знаменних і пам’ятних дат.
   Щороку шкільний гурток «Скіф» під керівництвом учителя історії Кривенець Л.М  бере участь в історико-географічній експедиції учнівської молоді "Історія міст і сіл України" 
 Cаме патріотизм, громадянськість повинні об’єднувати українців, зберегти те, що протягом століть було нашою метою, – незалежну державу.

         

Учні 8 класу приймали активну участь в усному журналі « Родина , родина – це вся Україна»,   метою якої було виховати в  учнів почуття патріотизму, національної гордості ,  любові  до  рідного краю, розуміння  своєї причетності  до  всіх  подій , які  відбуваються  в Україні; ознайомлення  з  історією  України , її символами ; формувати переконаність у  нетлінності  духовних  скарбів  народу , повагу  до  батьків , до  природи  та  землі-годувальниці . Епіграфом  стали слова Т. Шевченка
«Свою  Україну  любіть ,
 За  неї господа  моліть… »
На закінчення заходу  прозвучали  такі слова:
         «Любімо  свою землю , випрошуймо у  Всевишнього  ласки  і  допомоги , вивчаймо, знаймо  і  поважаймо її символи , не  даймо Нікому її скривдити.
                                    Молись  , дитино , за Україну ,
                                    Що  нам безсмертне  життя  дає .
                                    А  по  молитві  ставай  до чину ,
                                    Ставай  до  праці , дитя моє .»



        Найбільше багатство кожного народу -  це його мова. Учні 2 класу вивчили напам’ять  вірші про мову, про Батьківщину. Було проведено конкурс читців.    Артистично прочитали поезії  Ж.Блонська, А.Тимошенко, Е.Маринко, С.Каменєв, Д.Бесарабова.  Діти розпочали роботу над створенням героїчної абетки.  



Виховна година у 8 класі  «Конституція України – основний закон нашої держави»,
  «Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її собі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути». Ці слова належать видатному українсько­му мислителю двадцятого століття В'ячеславу Липинському, людині, яка присвятила все своє життя розбудові української державності. І сьогодні мені б хотілося звернутися  з цими сло­вами до вас, дорогі учні: « Ви — громадяни України, вам належить її майбутнє. Саме вам утілювати в життя мрії і сподівання по­передніх поколінь.»
Під час  виховної години «Українські традиції та обряди. Обереги» учні ознайомились  з народними звичаями, повір’ями, духовними і побутовими оберегами;   поглиблювали  почуття любові до рідної домівки,отчого краю, рідного слова,  формували  почуття обов’язку перед батьками, своїм народом.
“Хто зберіг любов до краю
 І не зрікся роду,
Тільки той віддав всю душу,
Все, що зміг, народу”
                                         О.Олесь.


Усний журнал «Славетні постаті України»10 клас

       Метою заходу було ознайомити учнів із видатними людьми, які зробили вагомий внесок в розвиток України. Вивчення життя й діяльності окремих історичних постатей сприяє формуванню в молоді позитивних ціннісних орієнтацій. Кожне покоління, кожна нація пишається своїми видатними людьми. Вони – камертон свого часу, що задає тональність життя суспільства, постійно піднімають планку суспільних діянь і прагнень. Історія, людська пам’ять – суворий та принциповий суддя великих людей, і часто такий “судовий процес” розтягується на століття. Але переосмислення, переоцінки окремих персон тільки підкреслює їхню неординарність, здатність впливати на людське співтовариство і через багато років після своєї смерті. Саме особистість, яка має яскраво виражену індивідуальність, володіє здатністю мислення, самопізнання, тісно пов’язана з певним соціальним середовищем походженням та участю в суспільній діяльності, і є об’єктом нашої уваги. Історія України знає чимало таких прикладів. Це когорта політичних і військових діячів, починаючи від Віщого Олега, Ігоря, Ольги, Володимира Хрестителя, Ярослава Мудрого, до славних гетьманів і кошових Війська Запорозького – П. Конашевича-Сагайдачного, Б. Хмельницького, І. Сірка, І. Мазепи та борців за національну ідею – М. Драгоманова, І. Франка, М. Грушевського та ін.
Учні ознайомили присутніх із цими знаменитими постатями, підготували коротку інформацію про них та показали її у вигляді презентації. Щоб перевірити наскільки уважними були слухачі по закінченню  заходу було проведено вікторину, ряд конкурсів, а саме: відгадування знаменитої постаті за портретом, розташування діячів України у хронологічному порядку, поєднання описів людей з іх іменами.

 

     Патріотизм - це одна із ланок людського характеру. Патріотизм - величний вияв нескінченної любові до рідного краю. Патріотизм  виховує великих, сильних людей, які не рахуються із ціною свого життя і здатні пожертвувати ним заради рідної землі.
      Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.
     Вірність і мужність - ось головні риси героїв. Герої творять дійсність, герої формують обличчя світу - вчора, сьогодні і завтра, бо вони готові віддати все, і в тому числі своє життя, щоби досягнути свою мету, щоби здійснити свою мрію.
     18 березня  в актовому залі Олександрівської школи відбувся  благодійний військово-патріотичний фестиваль на підтримку солдат, які зараз ціною власного життя захищають кордони рідної землі.
      На фестиваль завітали  батьки,  учні , гості,  щоб висловити подяку, підтримку, вдячність усім воїнам, героям, які захищаючи Україну знаходяться далеко від рідних домівок, своїх близьких. А що найстрашніше – знаходяться під кулями вражих сил.
    Ми не хочемо стояти осторонь, ми прагнемо жити у вільній країні, нам не байдуже, яким буде завтрашній день.
Тобі, солдате, я завдячую життям.
Настане мир, ви цього дочекайтесь
Одного лиш ми просимо усі:
« Додому, рідні, ви живими повертайтесь»
 
 




    
 Час… У кожного із нас із ним свої рахунки, а у України – особливі: більше 350-ти років боротьби за Незалежність! І ось XXI ст. Вибух непокори і гідності проти тих, хто ціною брехні і хворих амбіцій хотів повернути Україну назад в рабство. Та воля людей і прагнення до цивілізованого людського життя перемагає. Пророчі слова Т.Г.Шевченка підняли тих, хто ціною власного життя залишиться в пам’яті українського народу як герої «Небесної сотні». Вшанували їх подвиг і самопожертву і учні 11 та 9 класів Олександрівської загальноосвітньої школи. За допомогою інтерактивних технічних засобів діти мали можливість побачити все те, з чого розпочинались події, які сколихнули весь світ. Завдяки заходу пам’яті героїв майдану «Небесна сотня» діти не лише зрозуміли, хто такі патріоти, а й своєю дитячого душею відчули біль матерів, що втратили своїх дітей, котрі в пам’яті нащадків житимуть вічно бо:
До слова слово, наче вишиванку,
В народну пам'ять золоті стьожки.
І кожне покоління на світанку
По них життя рівнятиме стежки.
З учнями 11 та 9  класів було підготовлено та проведено виховну годину- реквієм пам'яті Небесної сотні «Мамо, я не вернусь…»
Головним у світі є любов. І люди, яких поминаємо, власне й засвідчили свою безмежну любов до своєї країни, свого народу, до нас з вами.
          Вони підняли людей на боротьбу. Сотні проповідей є ніщо у порівнянні з тим, що вчинили для нас ці люди. – Адже їхній вчинок – то велика жертвенна любов. І якщо ми збагнемо це, – не буде поміж з нами зла.
Герої Небесної сотні мають стати прикладом для кожного свідомого українця, що маємо робити все від нас залежне, щоби ті смерті не були марними.  Країна після трагедії стала іншою і потребує реальних змін в усіх сферах життя…
             Власне  заради оновлення країни та нас усіх і віддали  свої життя герої, котрих вшановує Україна.


      


    В рамках акції «Громадянин» з метою активізації громадсько – патріотичного виховання учні Олександрівської ЗШ здійснили екскурсію до міста Кіровоград. Дуже цікавою та змістовною була екскурсія до обласного краєзнавчого музею. Учні ознайомилися з історією нашого краю від перших поселень людей в давнину до нашого часу. Велику увагу викликала виставка присвячена героям «Небесної сотні» та відділ про боротьбу наших земляків з фашистськими загарбниками.
         Побували учні на площі «Героїв майдану» де квітами  вшанували пам'ять загиблих, біля пам’ятника жертвам чорнобильської трагедії, обласного драматичного театру. Екскурсія була дуже змістовною та залишила незабутні враження. 





«Україна -  моя Батьківщина»
             «Ми живемо у своєму спільному домі, у вільній і незалежній Україні. Це наша рідна земля, наша держава, а всі ми її діти, нащадки героїчних і мужніх, працьовитих і талановитих предків, які здобули для нас волю і незалежність»
    Таким словами розпочалася виховна година в 3 класі «Україна -  моя Батьківщина». Учні  мандрували  сторінками історії, народознавства, державної і народної символіки, української пісні.
Школярі  читали і складали вірші про Україну,  провели гру «Найбільші міста  та річки України»,  співали пісні та водили хороводи, провели змагання на кращого знавця державної та народної  символіки.
Красивий,  щедрий рідний край
І мова наша солов’їна
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна


                                                                      




«Вінок поезій для Тараса»
    В просторому і затишному читальному залі бібліотеки зібралися шанувальники Шевченкового слова.
     Ведучі Мамон А. та  Греховодова  Т. радо зустрічали гостей, цікаво розповіли  присутнім про  життєвий і творчий  шлях великого Кобзаря.
   Учні початкових  класів підготували і презентували вірші Т.Г.Шевченка: «Садок вишневий коло хати», «Тече вода з-під явора»», «Світає», «Заповіт», «Зацвіла в долині …» та ін.. Поезія у виконанні  аматорів  викликала в дітей почуття гордості і захоплення красою силою і  народною мудрістю.
   Пролунали і пісні  на твори  поета «Реве та стогне  Дніпр широкий», «Зацвіла в долині червона калина».



Нормативно-правова база 
з питань патріотичного виховання

1. Указ Президента України від 13.11.2014 № 872 «Про День Гідності та Свободи»;

2. Указ Президента України від 13.11.2014 № 871 «Про День Соборності України»;

3. Указ Президента України від14.10.2014 № 806 «Про День захисника України»;

4. Указ Президента України від 24.09.2014 № 744 «Про невідкладні заходи щодозахисту України та зміцнення її обороноздатності»;

5. Стратегія державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства вУкраїні, затверджена Указом Президента України від 24 березня 2012 року № 212;

6. Концепція допризовної підготовки і військово-патріотичного вихованнямолоді, схвалена Указом Президента України від 25 жовтня 2002 року № 948;

7. Постанова Кабінету Міністрів України від 28.01.2009 № 41 «Про затвердженняДержавної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2009-2015 роки»;

8. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.09.2009 № 1494 «Прозатвердження Плану заходів щодо підвищення рівня патріотичного вихованняучнівської та студентської молоді шляхом проведення на постійній основітематичних екскурсій з відвідуванням об’єктів культурної спадщини»;

9. Доручення Кабінету Міністрів України від 05.05.2009 № 22966/1/1-09 та Планорганізації виконання положень Указу Президента України від 27.04.2009 № 272«Про проведення Всеукраїнської молодіжної акції «Пам’ятати. Відродити.Зберегти»;

10. Концепція національно-патріотичного виховання молоді, затверджена наказомМіністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти інауки України, Міністерства оборони України, Міністерства культури і туризмуУкраїни від 27.10.2009 № 3754/981/538/49;

11. наказ Міністерства освіти і наукиУкраїни від 27.10.2014 № 1232 «Про затвердження плану заходів щодо посиленнянаціонально-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді»;

12. наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243 «ПроОсновні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальнихзакладів України»;

13. наказ Міністерства освіти і науки України від 07.09.2000 № 439«Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки внавчальних закладах України»;

14. лист Міністерства освіти і науки України від 13.08.2014 № 1/9-412 «Пропроведення Уроків мужності»;

15. лист Міністерства освіти і науки України від 25.07.2014 № 1/9-376«Методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальнихзакладах у 2014/2015 навчальному році»;

16. лист Міністерства освіти і науки,молоді та спорту України від 09.08.2012 № 1/9-557 «Про методичнірекомендації з громадянської освіти та виховання у навчальних закладах у2012/2013 навчальному році» ;

17. лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 27.07.12 № 1/9-530«Щодо виховання сучасного громадянина в полікультурному середовищі засобамипозакласної роботи».
16. лист Міністерства освіти і науки,молоді та спорту України від 09.08.2012 № 1/9-557 «Про методичнірекомендації з громадянської освіти та виховання у навчальних закладах у2012/2013 навчальному році» ;
17. лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 27.07.12 № 1/9-530«Щодо виховання сучасного громадянина в полікультурному середовищі засобамипозакласної роботи».
                           

                         Акція «Підтримай солдата»

      Сьогодні наша країна виборює свою свободу та незалежність. Можна тільки захоплюватися мужністю українців, які взяли в руки зброю і стали на захист Батьківщини, але подолати ворога можна тільки в тому випадку, якщо вся країна працює на фронт.
Випускники нашої школи Павленко Олег, Мусевич Роман, Тельнюк Олександр, Баляну Роман, Білозор Олександр, Чумаченко Олександр беруть участь у захисті незалежності на території цілісності України в зоні АТО. Ми гордимося нашими випускниками!







Не   жалкуйте добрих слів

Зараз не легкий час для кожного із нас, тому саме зараз кожному необхідно стати трішки   терплячішим та добрішим, покращити ставлення до оточуючих. А коли це роботи як не в день Св. Валентина. Адже, це день добра, любові, ніжності. З цією метою учні школи провели акцію «Не   жалкуйте добрих слів».



Немає коментарів:

Дописати коментар